Diskutavo kinkinių šunų gerbėjai

2014 Rugsėjis 15 d.

 

Rugsėjo 12 d. Mokymo centre vyko paskaita - diskusija apie kinkinių šunis.

Paskaitoje buvo kalbama apie Šiaurės šunų kilmę, prigimtį ir pirminę paskirtį. Taip pat nepamiršta šunų gerovė, tinkamas auklėjimas.

Paskaitos lektorės Agnės Dovidės nuomone, Sibiro haskis yra savo šeimininko atspindys. Todėl atsakingas žmogus turi pasirūpinti trimis svarbiais dalykais: šuns socializacija, kokybiška mityba ir tinkama dresūra.

Agnė Dovidė yra tarptautinė kinkinių sporto teisėja. Augina tris Sibiro haskius, yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto penktakursė (studijuoja veterinariją).

Paskaitą ji skaitė drauge su patyrusiu kolega, kinkinių klubo „Fluidus“ prezidentu Arnoldu Akelaičiu, kuris savo gyvenimą su Sibiro haskiais susiejo daugiau kaip prieš tris dešimtmečius. Ir ne šiaip domisi kinkomaisiais šunimis, bet organizuoja bei dalyvauja su savo augintiniais varžybose.

Kinkinių sportas mūsų šalyje tampa vis populiaresnis. Ne pirmi metai galime džiaugtis ir tarptautiniais pasiekimais, o šiemet Italijoje vykusiame Pasaulio šunų kinkinių čempionate Ridas Karaška su Sibiro haskių kalyte Luna tapo čempionais.

Paskaitos lektoriai įvardijo ir problemas: dėl neatsakingo žmonių pasirinkimo ir prasto pasirengimo  gyvūnų prieglaudose vis dar atsiduria nemažai šios veislės šunų. Neturime ir veterinarijos specialistų, besispecializuojančių gydyti sportinius šunis, konsultuoti jų šeimininkus.