Gyvūnų gerovė: 5 gyvūnų laisvės

2019 Sausis 30 d.

 

Dvidešimtojo amžiaus pabaigoje Jungtinėje Karalystėje buvo įkurta Ūkinių gyvūnų gerovės taryba (The Farm Animal Welfare Council (FAWC), kuri paskelbė labai svarbias rekomendacijas, pasaulyje dabar žinomas kaip „Penkios gyvūnų  laisves“.

• Laisvė nuo troškulio ir alkio – gyvūnas turi turėti priėjimą prie gėlo vandens, pašaro, atsižvelgiant į jo rūšį, amžių, fiziologinę būklę, kad būtų patenkintas vandens ir maisto medžiagų kiekis gyvūno normaliai kondicijai ir sveikatingumui palaikyti.

• Laisvė nuo nepatogumo – užtikrinti tinkamą aplinką, įskaitant pastogę, apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų.

• Laisvė nuo skausmo, sužalojimo ir ligos – gyvūnams turi būti laiku suteikiama veterinarinė pagalba, įskaitant prevencines priemones nuo ligų ir sužalojimų.

• Laisvė išreikšti normalų elgesį – atsižvelgiant į gyvūno rūšį, turėti galimybę natūraliai elgtis, turėti pakankamai erdvės judėti, turėti galimybę bendrauti su kitais gyvūnais.

• Laisvė nuo baimės ir streso – gyvūnai turi būti prižiūrimi ir laikomi tokiomis sąlygomis, kad išvengtų nereikalingos įtampos, streso.

Atkreipiame dėmesį, kad, pastebėję gyvūnų gerovės pažeidimus (gyvūnas laikomas netinkamomis sąlygomis, neturi galimybės pasislėpti nuo nepalankių orų, sulysęs, kenčia alkį ar troškulį, kenčia smurtą, patiria fizinį skausmą, nesulaukia veterinarinės pagalbos ir pan.), jūs ne tik galite, bet ir turite pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai arba jos padaliniams.

Gyventojų pranešimai dėl gyvūnų sveikatingumo, laikymo taisyklių ir gerovės pažeidimų registruojami Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje ir jos teritoriniuose padaliniuose:

visą parą veikiančia nemokama telefono linija  8 800 40 403;

internete – užpildžius elektroninę pranešimo formą: http://vmvt.lt/skundu-formos

www.Pexels.com nuotr.