Gyvūnų „suokalbis“ Vilniuje prie Baltojo tilto

2014 Spalis 6 d.

 

Spalio 4-ąją vilniečiai rinkosi prie Baltojo tilto ir drauge su savo augintiniais šventė Tarptautinę gyvūnų globos, arba Šv. Pranciškaus, dieną.

Draugiškai nusiteikę šunys ir jų šeimininkai, konkursai gyvūnams ir jų savininkams, užsiėmimai vaikams ir šeimoms – kas gali būti geriau saulėtą savaitgalį? Švęsti Tarptautinę gyvūnų globos dieną, bendrauti, artimiau susipažinti vilniečius bei sostinės svečius prie Baltojo tilto sukvietė Lietuvos kinologų draugija.

Paprastai Lietuvos kinologų draugijos renginiuose dalyvauja tik veisliniai šunys, tačiau šį kartą buvo kitaip – dalyvavo visi, kas tik norėjo. Šventėje dalyvavo gyvūnų globos organizacijos, dresūros mokyklos, felinologai (Top Miau), šunų mylėtojų klubai, veterinarijos gydytojai – visi, kam rūpi gyvūnų gerovė.

Šventę atidarė  Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, į renginį jis atėjo drauge su savo augintine – biglių kalyte Kopa.

„Gyvūnų teisės neatsiejamos nuo žmogaus teisių. Linkiu gyvūnams gerų šeimininkų ir draugų! Tik kartu ir tik suprasdami vieni kitus galime gyventi laimingai“, – sakė P.Auštrevičius.

Patrulių rinktinės Raitojo būrio vadas V. Čedovičius, prieš pasirodant raiteliams, savo ir kolegų vardu palinkėjo visada surasti su savo augintiniais tarpusavio supratimą: „Tai sukurs vidinę harmoniją ir teiks džiaugsmą. Visus gyvūnų globėjus ir mylėtojus Raitasis būrys sveikina su gražia švente!“.

Šventės dalyviai didelėje atvirutėje paliko nuoširdžių linkėjimų gyvūnams: „Supratimo, meilės ir ryšio su geriausiais keturkojais draugais“; „Linkime beglobiams rasti savo mylinčius namus“; „Linkiu, kad visi gyvūnai turėtų savo namus ir žmogų“ („Lesė“, Rasa); „...ir kiekvieni namai kad turėtų savo mažąjį šeimos narį. Kokie namai be gyvūno?..“ („Lesė“, Galina); „Kad kiekvienas šeimininkas būtų ištikimas savo šuniui!“.

Renginyje taip pat buvo pristatytas projektas „Gyvūnų kaspino mėnuo“, kuris tęsis visą spalio mėnesį. Vienas šio išskirtinio projekto tikslų – pratęsti visuomenės pažintį su kaniterapija (perkantieji „Pedigree” ir „Whiskas” produktus trimis procentais parems specialius užsiėmimus su šunimis Vilniaus SOS vaikų kaime).

Specializuotus užsiėmimus vaikams, kaip ir anksčiau, ves LKD Mokymo centro atstovai bei savanoriai su specialiai parengtais šunimis.

Myli šunis, patinka švietėjiška veikla, nori atlikti profesinę praktiką, turiningai praleisti laisvalaikį – prisijunk prie Mokymo centro komandos! Mūsų e.paštas svietimas@kinologija.lt.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

http://www.youtube.com/watch?v=DGXPoct_EBo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=bif2ng2biX0