Kinologinis švietimas: samojedai

2015 Vasaris 9 d.

 

Vasario 8 d. Kaune LKD Mokymo centro paskaitoje savo mylimą šunų veislę pristatė Lietuvos samojedų klubo nariai.

Šiltą ir jaukią atmosferą kūrė išmoninga atributika – ja buvo papuoštos netgi paskaitos dalyviams skirtos vaišės. Ir, be abejo, gyvais modeliais dirbęs samojedų ketvertukas.

Paskaitą pasakojimu apie veislės istoriją bei kilmę pradėjo Nerija Zubienė. Po jos kalbėjusi Skaistė Skibiniauskienė pasakojo apie samojedų temperamentą, dresūros galimybes, „neišauklėjamų“ šunų mitą bei populiariausias veiklas, kuriomis galima užsiimti su samojedais.

Solveiga Zaprudskaja pasidalino patarė, kaip turėtų elgtis šios veislės šunį įsigijęs žmogus, ką būtina susižinoti prieš įsigyjant samojedą, kokiems augintinio „siurprizams“ pasiruošti. Pristatė idealaus samojedo savininko „standartą“ – šaržuotą, tačiau taiklų.

Veisėja Dalia Mickienė kalbėjo apie samojedo puošmenos – kailio priežiūrą. Kiekvienas norintis galėjo pabandyti ir įsitikinti, kad ši ypatinga puošmena reikalauja ir ypatingos priežiūros.

Paskaitos pabaigoje apie atsakingą šuns įsigijimą ir veisimą papasakojo Birutė Pavilionienė, paminėjusi ne vieną karčia patirtimi „paskanintą“ pavyzdį, kai pakankamai žinių neturintys asmenys įsigyja šuniuką iš nesąžiningų „daugintojų“.

Po paskaitos užvirė diskusija – klausytojai apžiūrinėjo mezginius iš samojedų vilnos, klausinėjo apie šių šunų sveikatą, įsigijimo galimybes, o norinčių išbandyti kailio priežiūrą išsirikiavo visa eilutė.

Ši paskaita tęsia pernai LKD Mokymo centro pradėtą nemokamų paskaitų ciklą visuomenei „Noriu šuns“.

Ateityje, atsižvelgdami į klausytojų pageidavimus, kviesime susipažinti ir su kitomis šunų veislėmis.

Ugnė Nedzinskaitė

Myli šunis, patinka švietėjiška veikla, nori atlikti profesinę praktiką, turiningai praleisti laisvalaikį – prisijunk prie LKD Mokymo centro komandos! E. p. svietimas@kinologija.lt.