NORIU ŠUNS: mokausi auginti

2016 Vasaris 9 d.

 

Kad žmonės pamiltų šunis, kad įprastų gerbti gyvūnų teises ir išmoktų tinkamai pasirūpinti savo augintiniais, reikia žinių.

Prieš įsigydami augintinį, būsimieji šeimininkai turi pasidomėti šuns kilme, veislės paskirtimi, elgsenos ypatumais. Būsimieji šeimininkai turi rinktis ir auginti savo gyvūną labai atsakingai, nes augintinis reiškia ne vien džiaugsmą, bet ir atsakomybę, naujas pareigas.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda jau ne pirmus metus vykdo visuomenės švietimo projektus: vaikų ugdymo įstaigose veda saugaus bendravimo užsiėmimus, skaito paskaitas šunų veisėjams, supažindina su šunų veislėmis, organizuoja edukacines pramogines programas bendruomenių renginiuose.

Nuo vasario 19 dienos kinologinio švietimo paskaitas vilniečiai lanko Vilniaus savivaldybės Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3) – čia prasidėjo Mokymo centro nemokamų paskaitų ciklas „NORIU ŠUNS: mokausi auginti“.

Pirmosios paskaitos „Šuns kilmė ir prigimtis“ temos buvo: šuo ir vilkas – fiziologiniai panašumai ir skirtumai; pagrindiniai dominavimo teorijos mitai ir jų atsiradimo priežastys; dominavimo suvokimas ir pritaikymas šunų elgesyje; gauja ir jos svarba vilkų bei šunų elgesyje; pagrindiniai šunų auklėjimo mitai.

Paskaitos tęsis iki birželio mėnesio. Pasirinkite aktualią temą ir registruotis e.paštu info@mesirsunys.lt.

Paskaitų lektoriai, turinys ir kita informacija skelbiama www.mesirsunys.lt ir www.kinologija.lt.

D.Stankaus nuotr.