Pirmą kartą – Katedros aikštėje

2016 Kovas 9 d.

 

Visada būna pirmas kartas, bet Mokymo centro komandai šis buvo tikrai išskirtinis – kovo 6 dieną kartu su dresuotais šunimis komanda pasirodė sostinės Katedros aikštėje.

Vilniaus Katedros aikštė matė visko, tik dresuotų šunų pasirodymo, ko gero, čia nebuvo niekad. Tačiau viską keičia Kaziukas: kovo pirmąjį sekmadienį Katedros aikštėje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Ir ne vien šaukštų ar riestainių nusipirkti rinkosi vilniečiai. Žmones domino ir kitokios pramogos.

Kitokias, įdomias veiklas ir pramogas jiems čia siūlė „Kaziuko vaikų pasaulis“, kurio iniciatoriai – Naisių bendruomenė kartu su švietėjiškų renginių mecenatu Mindaugu Karbauskiu – pakvietė ir mus prisijungti.

Mokymo centro komanda į šventę atvyko kartu su dresūros mokykla „Laukine orchidėja“ – kinologai Afonsas Dauskurdis atsivežė belgų aviganį Rakštį, o Dovydas Alešiūnas – bulterjerą Kidą.

„Žmonių buvo minia! Kiekvienas Rakšties „aporto“ atnešimas, vaikui gražiai paprašius, nušvisdavo šypsenomis ir plojimais. Būrys vaikų norėjo palaikyti Kidui lanką – pasirodymo vedėjai Augustei Daukšienei teko vaikus stabdyti, nes savanorių buvo daugiau, nei Kidas turėjo jėgų“, – pasakojo renginio fotografė, Mokymo centro savanorė Guoda Kavaliauskaitė.

Publikai daug juoko sukėlė Šiaulių Alfytės pensijos „pagrobimas“ ir tai, kaip puikiai dresuotas belgų aviganis tą pensiją moteriškei – persirengėliui dresuotojui – sugrąžino.

Ėjau pro šalį, užmečiau akį ir nuėjau, – tokių Katedros aikštėje nebuvo. Nuo pasirodymo pradžios iki pabaigos publika džiaugėsi protingais, dresuotais šunimis, fotografavosi su Mokymo centro „šunimi“, klausinėjo apie kinologų švietėjiškus renginius.

Šis pasirodymas Katedros aikštėje – pirmoji žinutė visiems šunų augintojams: balandžio 24 d. šunų mylėtojai švęs Šuns dieną!

Šventės žinios – jau netrukus.

Būkite su mumis!

G.Kavaliauskaitės nuotr.