Vaikai ir tėveliai susipažino su šunimis

2015 Gegužė 27 d.

 

Tarptautinės šunų parodos Lietuvoje neįsivaizduojamos be Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro programos.

Taip buvo ir gegužės 23-24 dieną Radžiūnų aerodrome, Molėtų rajone. Mokymo centro stendas „Pažinkime šunis“ šį sykį buvo vasariškai spalvingas, jaunatviškas.

Stendo prieigas puošė du rimti „sargai“ – savanorės Guodos Kavaliauskaitės sukurti dideli kartoniniai šunys – vakarų Škotijos baltasis terjeras ir škotų terjeras.

Kitas stendo akcentas – iš standaus popieriaus išlankstyti, įvairiaspalviais kaspinėliais-antkakliais papuošti šuniukai. Ačiū savanorei Daumantei Šedytei už kūrybingumą ir kantrybę – šunų kompanija buvo tokia graži, jog kai kas neatsispyrė pagundai juos „įsivaikinti“.

Spalvinga ir vaikiškai linksma buvo mokymų klasė – ant presuoto šieno kaugių išdėliotos ryškios pagalvėlės, visą sieną užimantis „Royal Canin TV“ ekranas.

Iš anksto buvo susitarta, kad į užsiėmimą „Saugus šalia šuns“ atvyks dvi Utenos darželinukų grupės su savo tėveliais. Vaikai įdėmiai klausėsi Mokymo centro darbuotojos Augustės Šedytės pamokymų, o po tarptautinę šunų parodą ekskursiją vedė savanorė Karina Granat.

Antrą parodos dieną nei vaikų, nei suaugusiųjų nereikėjo kviesti į Mokymo centro kūrybines dirbtuves, čia buvo pilna ir parodos lankytojų, ir dalyvių.

Daryti įvairių veislių šunų kaukes, iš siūlų gaminti šuniukų trafaretus, lankstyti įvairių veislių šuniukus – tai tik dalis „šuniškų užsiėmimų“, kuriuos siūlė Mokymo centro darbuotojai ir kinologijos savanoriai.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.