Gyvūnų gerovė edukaciniuose užsiėmimuose su vaikais

2024 Birželis 26 d.

 

Įsižiūrėkite į laimingų vaikų ir šunų nuotraukas.

Štai Mono duoda labas mergytei ir atrodo, jog borderkolių kalytė šypsosi su ja susipažindama. O štai Kuna, pakvietusi vaikus mankštintis, lekia rato viduryje – laimingas būrys lekia kartu ir tarsi nardo saulės spinduliuose. Ir net jeigu kažkuriam vaikui stovykloje liūdna ar ilgu namų, šią akimirką, kai susitinka su draugišku ir meiliu šunimi, jis pamiršta viską...

„Pagarba šuniui. Saugus atstumas bendraujant su gyvūnu. Galbūt kažkam atrodo pernelyg kategoriški tie mūsų reikalavimai, kaip turime rūpintis šunų gerove, bet juk savo pavyzdžiu ir elgesiu mes siunčiame vaikams žinutę. Svarbiausias čia – gyvūnas ir jo poreikiai, – pabrėžia edukacinių užsiėmimų vedėja, LKD Mokymo centro darbuotoja Dovilė Masalskaitė. – Šunys privengia minios, nemėgsta staigių žmogaus judesių, riksmo. Jie nori turėti saugią erdvę, galimybę atsitraukti, matyti savo vedlį. Sudarius saugias, tinkamas sąlygas šuniui, labai aiškiai pasimato, ar gyvūnas mėgaujasi bendravimu ir veiklomis su vaikais, ar ne. Džiaugiamės, kai šunys pasitinkami ne kaip triukų meistrai ar cirko artistai, o kaip pagarbos ir meilės nusipelniusios būtybės. Kaip juslios būtybės, už kurias mes visi – ir atvykę šunų vedliai, ir užsiėmime dalyvaujantys vaikai bei jų mokytojai – esame atsakingi“.

Galbūt kažkam šie žodžiai skamba pernelyg didaktiškai, bet tai labai svarbu. Dovilės, kuri yra Kaniterapijos asociacijos narė ir augina auksaspalvį retriverį Styvą (ateityje jis galbūt laikys terapinio šuns egzaminą), nuomone, mes, suaugusieji vaikams galime parodyti blogą arba gerą pavyzdį. Ir renkamės mes, ne augintinis. Todėl, jei vaikai matys mūsų netinkamą elgesį su gyvūnu augintiniu, taip pat elgsis ir jie.

Vasara įsibėgėja ir LKD Mokymo centrą bei Kaniterapijos asociaciją užgriuvo kvietimai atvažiuoti į vaikų stovyklas. Visur nuvykti neįmanoma vien dėl to, kad būtina atsižvelgti į šunų gerovę, užimtumą. Šunys, kaip kiekvienas gyvas padaras, pavargsta, būtina laikytis jų aktyvios veiklos ir poilsio režimo. 

Birželio 26 d. Ugnė Jurytė su savo augintine Kuna lankėsi savaitinėje stovykloje „Atrask! Judėk! Kurk!“, kurioje stovyklauja Vilniaus „Žiburio" pradinės mokyklos ir Šolomo ORT gimnazijos pradinių klasių mokiniai. 

„Žiburio pradinės mokyklos mokytoja Kristina Karosienė labai džiaugėsi sulaukusi edukacijos su šunimi ir priminė, kad su savo antrokais jau laukia „Atsakingo šeimininko akademijos vaikams“ ir būtinai lauks mūsų, vos tik vaikai taps trečiokais“, – pasakojo Dovilė.

 

Birželio 27-ąją borderkolių kalytė Mono ir jos vedlys Mindaugas Oželis nuvyko į antrąją stovyklos „Žiniukas" pamainą. Labai smagiai pabendravo su vaikais. Kai kurie jų su tėvais jau augina arba netrukus planuoja įsigyti šuniuką. Vaikai dalijosi patirtimi, kaip reikia rūpintis šunimi, kokių skanėstų galima duoti, o kokių vengti. Vienas berniukas pasidžiaugė, kad jų šeima labai domisi borderkoliais. Jis žinojo, kad šie šunys išveisti avims ganyti ir kad jiems svarbu daug judėti, būti su šeimininku ir kartu su juo kažką veikti.

Sužinokite daugiau apie LKD Mokymo centro veiklas.