Atradimų diena kartu su terapiniu šunimi, Berno zenenhunde Hepi

2024 Liepa 3 d.

 

Organizatoriai, pakvietę vaikus į dienos stovyklą „Atradimų savaitė“, žadėjo, kad stovyklautojai ne tik atras mokslo pasaulį, bet ir smagiai leis laiką gamtoje: žais komandinius žaidimus, sportuos, pramogaus. Žadėjo daug ką ir, tikime, savo pažadus tesėjo, tačiau Berno zenenhundės Hepi viešnagė buvo siurprizas, vaikams padovanojęs neišdildomų įspūdžių.

Saulėtą liepos trečiosios rytą jaunieji stovyklautojai (8-11 metų vaikai), įsikūrę Meda House sodyboje Zujūnuose (Vilniaus r.), susitiko su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro ir Kaniterapijos asociacijos narėmis bei terapiniu šunimi Hepi.

Nieko nelaukdami vaikai pasirūpino Hepi, pripylė dubenėlį vandens, surado pavėsyje patogią vietą paklotėliui. „Su vaikais kalbėjomės apie pojūčius ir kaip šunys supranta mus supantį pasaulį, – pasakojo Dovilė Masalskaitė. – Jie labai nustebo, kad šunys kitaip nei žmonės mato spalvas. Nepamiršome pasikalbėti ir apie gyvūnų gerovę“.

Stovyklautojai ne tik mankštinosi ir įveikė kliūtis kartu su terapiniu šunimi, bet ir žaidė žaidimą „Tobula uoslė“. Kaip manot, kam pavyko pirmam užuosti ir surasti skanėstą? Aišku, kad Hepi, nes ji ne tik yra išlaikiusi terapinio šuns egzaminą, bet kartu su savo šeimininke psichologe, biologijos dr. Marija Biteniekyte lankė mantrailingo (asmens paieška sekant jo kvapu miesto sąlygomis) treniruotes. Šiuo metu Hepi ir Marija lanko obedience (sportinis šunų paklusnumas) treniruotes ir, kai randa laiko, dalyvauja varžybose. Vaikams įdomu buvo išgirsti ir naują žodį genetika – mažiesiems suprantama kalba Marija paaiškino, kodėl augintinės akys skirtingų spalvų ir kaip gamtoje tai atsitinka. „Pagarbus, kasdien su savo šunimi kuriamas ryšys net ir tokio amžiaus vaikams yra suprantamas, o edukaciniai užsiėmimai yra puikiausia proga apie tai priminti ir savo pavyzdžiu tai parodyti“, – sakė Marija.

Bendravimas su draugišku, tiek daug visko mokančiu šunimi mažiesiems stovyklautojams buvo tikra dovana. Būti su šunimi, klausytis apie šunis, džiaugtis vasara ir savo draugais, kartu su Hepi ganyti debesis – ko daugiau reikia laimingai vaikystei?