Mažųjų teatralų stovykloje svečiavosi terapinis šuo Hepi

2024 Liepa 9 d.

 

Turtinti vaikų suvokimą apie teatrą, žadinti vaizduotę, skatinti kūrybiškumą – rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ kiekvieną vasarą kviečia jaunuosius vilniečius į dienines vaikų vasaros stovyklas. Neskubėdamos, su didele meile teatrui stovyklos vadovės teatralės Giedrė Kederytė-Kriščiūnė ir Adelina Skalandytė-Šimonė „užkuria“ magišką teatro savaitę. Labai prasminga, kad šioje savaitėje vietos randa ir susitikimas su terapiniu šunimi.

Liepos 8 dieną į P. Vileišio gatvę Antakalnyje pas vaikus atvyko terapinis šuo Berno zenenhundė Hepi Tara Luna. Kartu ir jos vedlė, biologijos dr., psichologė Marija Biteniekytė bei LKD Mokymo centro darbuotoja pedagogė Dovilė Masalskaitė. Jos abi atstovauja ir Kaniterapijos asociacijai.

Prieš susipažindami su Hepi, kaip įprasta, visi kartu aptarė ir sutarė, kokios bus bendravimo taisyklės. „Nepagarbu, o ir nesaugu paleisti šunį į vaikų būrį ar leisti visam pulkui jį glostyti, todėl visada sutariam su vaikais, kas ir kaip bus, ir ko iš jų tikisi šuo“, – šuns gerovę pabrėžė D. Masalskaitė.

Vaikai ne tik sužinojo saugaus bendravimo su gyvūnais augintiniais taisykles, bet ir daug kitų svarbių dalykų. Kodėl šunys savo pėdutėmis jaučia įkaitusią šaligatvio dangą. Kaip jie gali atsivėsinti karštą dieną ir kas jiems kelia pavojų. Ar jie tikrai girdi šimtus, o užuodžia tūkstančius kartų geriau nei žmonės. Vaikams labai patiko, padedant Marijai, mokytis „perskaityti“ šuns „kūno kalbą“. Jie matė šunytę visokią: atsipalaidavusią, vizgančia uodega, kviečiančią žaisti ir šiek tiek pavargusią.

„Ir tai nebuvo teatras. Vaikai matė natūralias šuns reakcijas, mokėsi jas suprasti. Žinoma, nemažai improvizavome – Hepi neva sugalvojo pažaisti žaidimą „Apibėk medį". Stovyklautojams labai patiko sveikintis su Hepi. Ji noriai su visais labinosi, ištiesdama leteną. Kartais neapsispręsdama, kurią pirmiau duoti – dešinę ar kairę“, – su šypsena viešnagę vaikų stovykloje prisiminė Marija.

Galima apie vaikų ir terapinio šuns susitikimą pasakyti formaliai: vaikai sužinojo daug naudingų dalykų. Galima jį vertinti ir kitaip: vaikai įsitikino, kad šuo yra jusli būtybė, mokėsi suprasti šunį ir džiaugėsi bendraudami su šunimi.