„Mozaika“ pakvietė Berno zenenhundę Hepi susitikti su vaikais

2022 Liepa 5 d.

 

Saulėtą vasaros rytą su savo draugais susėsti medžių pavėsyje padraugauti su besišypsančiu šunimi. Norėtumėt? Turbūt, kad taip...

Liepos 5 dieną „Ąžuolyno“ progimnazijos stadione būrelis Dienos stovyklos „Mozaika“ vaikų susitiko su Berno zenenhunde Hepi Tara Luna, trumpiau, Hepi. Susitiko pasikalbėti apie saugų bendravimą su šunimi, žmonių, auginančių gyvūnus, pareigas, gyvūnų gerovę.

„Kuomet vaikai pristatė savo turimus gyvūnus, jie žinojo ir iškart pasakė, kad augintinius reikia maitinti tik jiems skirtu maistu. Visada pasirūpinti gėlu vandenius ir, kas labai nudžiugino, kad reikia bendrauti su gyvūnais, išvesti juos pasivaikščioti, žaisti ir ko nors gero pamokyti, – po užsiėmimo Dienos stovykloje kalbėjo LKD Mokymo centro darbuotoja Dovilė Masalskaitė. – Nors užsiėmime dalyvavusiems vaikams tik šešeri – dešimt metų, jie jau žino, kad svarbu tenkinti ne vien fiziologinius, bet ir emocinius bei intelektinius augintinių poreikius“.

Vaikai nebūtų vaikais, jei nenorėtų pažaisti su gyvūnu, paglostyti, džiaugtis šuns atliekamais triukais – Hepi vedlė Marija Biteniekytė tuo puikiai pasirūpino. Jos augintinė yra išlaikiusi terapinio šuns egzaminą, keletą žiemos mėnesių Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje dalyvavo projekte „Skaitymas su šunimi“. Hepi myli vaikus. Galima sakyti, žavisi vaikais. Marijos augintinė mažiesiems net pademonstravo sugebanti sekti žmogaus pėdsakais – surado už krūmų pasislėpusias dvi mergaites.

Užsiėmimo organizatorių nuomone, kokias prezentacijas parengtume, kiek įdomybių vaikams sugalvotume, dažniausia tai nublanksta prieš mielą, draugišką gyvūną, dalyvaujantį užsiėmime. Tik svarbu, kad viskas vyktų gerbiant gyvūno teises ir laisves, užtikrinant vaikų ir užsiėmime dalyvaujančių gyvūnų gerovę. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda šios nuostatos laikosi nuo pat savo veiklos pradžios.

2022 m. liepos 5 d.