Saugi ir smagi vasara su augintiniais

2023 Birželis 29 d.

 

„Saugi ir smagi vasara su augintiniais“ – prasidėjus vasaros atostogoms, net keletas tokių edukacinių užsiėmimų buvo pravesta jauniesiems vilniečiams. Kalbėta apie saugų bendravimą su gyvūnais augintiniais. Priminta, kaip reikia pasisveikinti su šunimi, kokie yra šunų pojūčiai, ką jaučia šunys ir ką reiškia gyvūnų gerovė. Stovyklautojai sužinojo, kas girdi, mato ir užuodžia geriau už mus. Kad užsiėmimai būtų dar informatyvesni ir smagesni, vaikai turėjo galimybę pasivaržyti ir įsitikinti, kieno uoslė geriausia – kartu su šunimi žaidė žaidimą „Atrask skaniuką“.

Berno zennehundė Hepi Tara Luna vaikams parengė ir kitų siurprizų – kliūčių ruožą, kurį džiaugsmingai įveikė ne tik ji, bet ir visi stovyklautojai. Daug džiaugsmo suteikė mankšta su Hepi, galimybė prisiliesti prie šuns.  

Glostant Hepi pasigirsdavo vaikų nuostaba: „Koks minkštas ir švelnus kailis!". Vaikai džiūgavo, kai Hepi prisiartindavo, atsisėsdavo ar prisiglausdavo.

„Berno zenenhundai, pajutę, kad kažkokia veikla džiugina žmogų, išgirdę nuoširdų juoką, šią elgseną mėgsta kartoti, – savo augintinės elgesį paaiškino Marija. – Vaikų stovykloje taip ir atsitiko. Mačiau, kaip ji vis dažniau ėmė sėstis kuo arčiau vaikų pėdų, švelniai, bet užtikrintai prisiglausdama savo „meškinišku“ kūnu“.

Eduakciniai užsiėmimai su terapiniais šunimis, kavalieriaus karaliaus Karolio spaniele Zea (vedlė Veslava Citovič-Rul) ir Berno zenenhunde Hepi (vedlė Marija Biteniekytė) vyko birželio 15 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo klube „Kregždutė“, stovykloje „Kregždutės vasara 2023“; birželio 28 d. – „Giliuko laboratorijos“ stovykloje „Atradimų savaitė“; birželio 29 d. – Vaikų ir jaunimo klube „Klevas“, stovykloje „Vasaros šėlsmas!“.

Užsiėmimus kartu su terapiniais šunimis pravesti padėjo LKD Mokymo centro darbuotoja Dovilė Masalskaitė.