Kinologų bendruomenė prisideda prie švietimo

2024 Kovas 13 d.

 

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras, savo veiklą pradėjęs prieš 13 metų, nestokoja naujų idėjų ir tarptautinėse šunų parodose vis dažniau veda pažintines ekskursijas. Tai nemokama edukacinė paslauga norintiems labiau pažinti veislinius šunis, sužinoti apie atsakingą šunų pasirinkimą ir priežiūrą. Taip buvo ir kovo 8-10 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusiose tarptautinėse šunų parodose.

Mokymo centro naujovė – ekskursijos po šunų parodą

„Mūsų tikslas – suteikti žinių, pažadinti susidomėjimą veisliniais šunimis. Norėtume, kad ekskursijos po šunų parodą su gidu būsimiesiems augintinių šeimininkams taptų savišvietos pradžia, kai vis labiau gilinamasi į atsakingą augintinio pasirinkimą, būsimas pareigas, šunų gerovę“,– sakė LKD Mokymo centro (MC) vadovė Daiva Kvedarienė.

Kartu su MC projektų vadove Dovile Masalskaite iš anksto užsiregistravusiems parodos lankytojams (pavieniai žmonės, šeimos, ugdymo įstaigų grupės) ji vedė pažintines švietėjiškas ekskursijas, trukusias maždaug akademinę valandą.

„Šeimos registravosi į ekskursijas su vaikais, tai labai džiugina. Žinau iš patirties, kiek ir kokių klausimų apie augintinius užduoda vaikai – Vilniaus savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Saulutė“ vedu „Atsakingo šeimininko akademijos vaikams“ pamokas. O čia, parodoje, šeimų bendravimas su gide, pokalbiai apie šuns pasirinkimą, atsakomybę tampa dar svarbesni ir, drįsčiau teigti, svaresni. Stengėmės į ekskursijas įtraukti ir kitus parodos dalyvius. Lietuvos kinologų draugijos dresuotojas, Marijampolės Kinologijos centro „Komanda“  įkūrėjas Liutauras Sinkevičius linksmai ir įdomiai papasakojo apie šunų priežiūrą, ugdymą, pademonstravo šunų reikmenis“.   

Kad kinologų bendruomenė palaiko ir prisideda prie švietimo, buvo galima įsitikinti ne kartą. Veterinarijos gydytojai, Vilniaus kolegijos studentės paaiškino, kodėl svarbu ženklinti šunis. Parodė, kas yra skeneris, kaip skenuojamas šuo. Parodos dalyviai – šunų savininkai taip pat mielai pasakojo apie savo mylimas veisles.

Į ekskursiją mokyklos autobusiuku atvyko ir Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriaus I-III klasių mokiniai. Prieš pusmetį jie dalyvavo respublikiniame vaikų kūrybos konkurse „Svajonių šuniukas“. Nei mokytojos, nei vaikai niekada nesilankė šunų parodoje, nelabai įsivaizdavo, kaip ji vyksta ir ką laimi šunys.

„Kai pradėjome organizuoti išvyką, buvo sužavėti ir vaikai, ir tėveliai. Net stebėjosi, kad tokius mažus vešimės į Vilnių ir lankysimės tokioje neįprastoje vietoje – tarptautinėje šunų parodoje“, – pasakojo mokytoja Inga Jotautienė. Jos kolegė Aldona Vasiliauskienė pasidžiaugė, kad gimnazijos administracija palaikė šį sumanymą ir padėjo organizuoti išvyką. Pedagogių nuomone, tai puiki proga praplėsti vaikų akiratį, supažindinti su veisliniasis šunimis ir katėmis (Litexpo vyko ir tarptautinė kačių paroda).

„Pirmą kartą pamačiau ir sužinojau, kad gali šokti ne tik žmonės bet ir šunys“, – įspūdžiais dalijosi Airidas, o Augustė buvo nustebinta, kad parodoje įvertinimą, tarsi kokį pažymį, gauna ir šuniukai, ir dalyviai. 

Pažintinė ir pramoginė Mokymo centro veikla parodoje

Tradiciškai Mokymo centro stende dirbo jaunieji savanoriai. Jie padėjo vaikams atlikti kūrybines užduotis, žaidė „Šunų namelio“ bei kt. žaidimus. Veikė respublikinio vaikų kūrybos konkurso „Svajonių šuniukas“ geriausių darbelių paroda.

Kaniterapijos užsiėmimą ir pažintinį pasivaikščiojimą po parodą nedidelei grupelei ukrainiečių vaikų, gyvenančių Vilniuje, „Šeimos slėnyje“, su savo terapiniu šunimi pravedė Kaniterapijos asociacijos atstovė, vaikų psichologė Joana Grygutis.

Lietuvos ir Latvijos šokių su šunimis mėgėjai šeštadienį surengė parodomąją programą, o tuo pačiu ir treniruotę. Renginį organizavo šio šunų sporto entuziastė Sondra Jonceva  (Canine Freestyle Lithuania).

Šunų mokyklos Dog Punk dresūros specialistės parengė „Pagundų trasą“ ir pasirūpino dovanėlėmis visiems dalyviams, konsultavo parodos lankytojus.

Besidomintieji, ką galėtų veikti su savo augintiniu, sekmadienį galėjo stebėti pėdsekystės programą. WonderDog Šunų akademija pristatė pėdsekystės ir daiktų paieškos kursus (Vilniuje juos veda WonderDog treneris, LKD dresuotojas, policijos kinologas Šarūnas Mockus). WonderDog Šunų akademijos steigėja Grėtė Indičianskytė - Krutovienė vedė parodomąją programą, o Š. Mockus su tarnybiniu šunimi belgų aviganiu Foksu demonstravo „kongo“ paiešką, įtraukė į savo pasirodymą žiūrovus.

Nuotraukų galerija bus papildyta

Karolina Photography ir Entuziastas media nuotr.