Užmegzti ryšį, o ne demonstruoti savo jėgą

2015 Spalis 17 d.

 

Paskaitos pradžioje paklausta apie savo pasirinkimą auginti čekoslovakų vilkšunį, lektorė Aistė Matiukaitė atsakė: „Norėjau išskirtinio šuns – iššūkio. Kiti tarnybiniai šunys, be abejo, taip pat yra šaunūs ir protingi, bet jie man nebuvo įdomūs. Niekada nesigailėjau pasirinkusi čekoslovakų vilkšunį, tačiau visada būsimiesiems „čekų“ savininkams sakau tiesą apie šios veislės išskirtinumą. Nepaprastai svarbu tinkamai socializuoti „čekus“, užmegzti ryšį su augintiniu, o ne demonstruoti savo jėgą“.

Klausantis lektorės buvo akivaizdu, kad ji „čekų fanė“, vis nenustojanti gilintis į savitą šių šunų elgseną. Jos teigimu, kiekvienas čekoslovakų vilkšunis vis kitoks. Tuo buvo galima įsitikinti ir paskaitos metu – kalytė Atika ir jos „sūnelis“ Gojus zujo po auditoriją nesustodami. Savaip reagavo į komandas ir susirinkusius žmones.

„Kiekvienas „čekas“ yra savitas, todėl su savo augintiniu šeimininkui reikia mokėti susikalbėti. Universalių receptų, auginant tokius šunis, nėra“, – į šunų savitumą, kitoniškumą ne kartą atkreipė dėmesį A.Matiukaitė.

Į paskaitą užsiregistravo daugiau kaip dvi dešimtys klausytojų, atvyko šiek tiek mažiau. Tarp klausytojų buvo keli asmenys, kurie planuoja laikyti egzaminą ir ateityje teisėjauti šiai šunų veislei.

Būtent todėl nemažai dėmesio buvo skirta čekoslovakų vilkšunio standartui, kurį Tarptautinė kinologų federacija patvirtino tik 1999 metais.

„Čekoslovakų vilkšunis yra stiprus, bet labai lengvai judantis šuo. Jo judesiai tipiški vilkų judesiams. Atkreipkite dėmesį į švelnius šio šuns kampus“, – demonstruodama savo augintinę ir nuotraukas, kuriose ryškiai buvo galima pastebėti veislės defektus, aiškino Aistė.

Ką galima vadinti vilkšuniu? Ar tai vilko mišrūnas, ar savarankiška šunų veislė? Ko tikėtis, įsigijus šios veislės šuniuką? Ką veikti su čekoslovakų vilkšuniu? Jeigu tai tarnybinis šuo, ar jis gali dirbti savarankiškai, ar tik su vedliu?

Paskaitoje aptarta daug įdomių temų, susijusių su čekoslovakų vilkšuniais.

MC ir A.Matiukaitės arch. nuotr. 

LKD Mokymo centras tęsia nemokamų paskaitų ciklą „Pažinkime šunų veisles“ – spalio 30 d. paskaita apie kurtsharus (lektorė M.Narbutaitė).