Užsiėmimų su šunimis sėkmės garantas: šuo? vedlys? įdomi tema?

2024 Balandis 30 d.

 

Edukacinių užsiėmimų mokyklose ir vaikų stovyklose būna pačių įvairiausių, tačiau užsiėmimas ar susitikimas su šunimi visada tampa neeiliniu įvykiu. Vaikai visuomet laukia gyvūnų. Juos žavi ir pats gyvūnas augintinis, ir tai, kad šis laisvai jaučiasi jų aplinkoje – klasėje ar kitoje mokyklos erdvėje. Užsiėmimai su gyvūnais žadina vaikų empatiją, stiprina pagarbą gyvybei, skatina norą kažką naujo išmokti, nes to moko ne bet kas, o „mokytas“, draugiškas ir protingas šuo. O jeigu užsiėmimą su šunimi veda patirtį šioje srityje turintys specialistai, sėkmė išties garantuota!

Balandžio 30 dieną Vilniaus Balsių progimnazijos ketvirtokams pasisekė dalyvauti užsiėmime „Saugi draugystė su šunimi“. Užsiėmimo tema iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti tarsi koks nors taisyklių ar komandų „galima-negalima“ rinkinys, bet taip nėra. Vaikai ne tik mokėsi (kas mokėjo, mielai pasikartojo), kaip saugiai prisiartinti prie šuns, kaip pasisveikinti. Kartu su užsiėmimo vedėja LKD Mokymo centro darbuotoja Dovile Masalskaite kalbėjosi apie šunų prigimtį, skirtingas veisles ir kam šios išveistos. Vaikai gana gerai žinojo, kokius darbus gali dirbti šunys ir kaip jie padeda žmonėms.

„Buvo smagu išgirsti, kad vaikai mokykloje, o kai kas ir namie, šventė balandžio 24 - ąją, Šuns dieną. Kad jie žino, kas tai yra gyvūnų gerovė, kad reikia atsižvelgti į gyvūnų poreikius bei prigimtį“, – jaunuosius gyvūnų mylėtojus gyrė D. Masalskaitė.

Jos nuomone, užsiėmimuose su gyvūnais augintiniais svarbu suteikti žinių, reikalingų saugiam ir tinkamam vaikų elgesiui. Kad vaikai mokėtų tinkamai elgtis ne tik patys, bet ir pasidalintų savo žiniomis, patirtimi su šeimos nariais ar kiemo draugais. Labai naudinga, jeigu yra galimybė, pademonstruoti realias situacijas su šunimi, ir tam šįkart puikiai pasitarnavo terapinis šuo Kuna kartu su savo vedle Ugne Juryte.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda jau seniai laikosi nuostatos, kad susitikimuose ar užsiėmimuose dalyvaujantis šuo turi būti išlaikęs specialų egzaminą ir turėtų galiojantį pažymėjimą. Pasak Mokymo centro darbuotojų, tai saugiklis ir garantas, kad už šunį bei jo elgesį atsako tinkamų žinių, patirties turintis vedlys. Galiausiai, organizacija, kuri taip pat atsako už tokį užsiėmimą vedančius asmenis. Šiuo atveju, ne tik LKD Mokymo centras, bet ir jo ilaglaikė partnerė – Kaniterapijos asociacija, kurios narė yra Kunos šeiminkė Ugnė Jurytė.

„Mačiau, kaip mokytojos stebėjosi Kunos ramumu, santūriu, pagarbiu elgesiu su vaikais. Vienas berniukas labai smagiai bandė „išsukti“ Dovilės klausimą, kai ši paklausė, kada, jų manymu, šuo jau yra suaugęs. Jis tyliai paklausė manęs, kiek Kunai metų ir pareiškė: „Kadangi Kuna dar vis vaikšto į dresūros mokyklą, tai galbūt suaugęs šuo būna kokių 6-7 metų“, – po užsiėmimo pasakojo Ugnė, kuri su savo augintine išties vis dar lankosi šunų dresūros mokykloje. Ugnės nuomone, nors Kuna išlaikė terapinio šuns egzaminą, žinių nebūna per daug. Be to, tai smagus laiko praleidimas ir augintinei, ir jai pačiai.

Šuns dieną Lietuvoje rėmė įmonė Kormotech, po užsiėmimo Kormotech dovanų, mielų suvenyrų gavo ir Balsių ketvirtokai.